Выбираем чехлы для микроавтобуса и минивена Назад

Выбираем чехлы для микроавтобуса и минивена

Эти автомобили имеют свои особенности и я расскажу, как правильно на них подобрать авточехлы

Мікроавтобуси та мінівени мають свої особливості ми підкажемо, як правильно для них підібрати авточохли. Стаття буде цікава власникам бусів (пасажирських, вантажних і вантажопасажирських), мінівенів, позашляховиків і універсалів на 7 місць.

Чим відрізняються авточохли на буси та мінівени від чохлів на звичайні авто?

1. Це досить непрості машини - буси бувають на 5,7,8,9 місць, і якщо неправильно підібрати авточохли - то чохли не сядуть.

2. Також, далеко не у кожного виробництва є лекала на них. 

3. Складність виникає з автомобілями, які були переобладнані з вантажних на пасажирські. Бо можуть стояти сидіння від різних машин. І якщо цього не врахувати (наприклад, сам водій не знає, від якого авто крісла) - чохли не підійдуть.

Тому, давайте розбиратися, яку інформацію ви, як автовласник, повинні мати для точного підбору і сумісності чохлів з автомобілем, окрім стандартних параметрів авто (марку, модель, рік випуску і тип кузова - ці дані є в техпаспорті). 

Авточохли на вантажні буси

Передні крісла 1+2 вантажного буса

Розпочнемо з вантажних бусів. Схема сидінь в таких авто буває 1+1, 1+2, і рідше - 1+1+1. І щоб підібрати модельні чохли, які добре сядуть на автокрісла, крім стандартних параметрів, потрібно знати ще:

 • Підголівники регулюються або цілісні (так звані "горби").
 • Скільки підлокітників і де вони є - можуть бути на кріслі водія, а також на пасажирському сидінні.
 • Якщо комплектація 1+2, пасажирські сидіння можуть бути роздільні, а може бути одне суцільне.
 • Чи є відкидний столик на спинці або між сидіннями, органайзери під сидіннями і інше.

Вся ця інформація дуже важлива, оскільки вона враховується при пошитті модельних чохлів. Також, будьте готові, що менеджер попросить зробити фото салону, і можливо кожного ряду сидінь окремо (якщо такі є). 

Чохли на сидіння вантажопасажирських бусів

Салон вантажопасажирського буса

Вантажопасажирські буси можуть бути на 5, 7, 8, місць. Окрім стандартних параметрів (марка, модель рік випуску і кузов), перше що запитає менеджер - автомобіль оригінал або переобладнаний. Зараз досить багато машин завозиться до нас у вантажному виконанні, а в Україні переробляють на пасажирські, встановлюючи автокрісла на все або декілька рядів. Як приклад - Mercedes Vito, Sprinter, Volkswagen Т4, Т5, Renault Kangoo, Volkswagen Caddy, Citroen Berlingo.

Що треба уточнити менеджерові? Сидіння в 1 або 2 ряди. Які вони - "рідні" або переобладнані, одинарні, спарені, чи цілісний диван на 3 людини. Якщо ви в чомусь невпевнені - краще відправити нам фото кожного ряду.

Потрібна інформація по кількості підголовників. Іноді з підголовниками бувають незрозумілі ситуації. Наприклад - він знятий для кращого огляду (задній середній), і клієнт не вкурсі або взагалі забув, що він там був. Менеджерові говорить, що його немає, а по комплектації він передбачений. А для підбору чохлів це важливо. Точно також з підлокітником. Він може бути просто знятий, а водій думає, що його там не було.

Тому, дуже важливо знати переобладнаний автомобіль чи ні. І якщо переобладнаний, то сидіння з якого авто в ньому встановлені. Але буває таке, що водій цього і сам не знає, оскільки ця інформація ніде не вказується, а автомобіль був таким куплений. Визначити по фото, з якого авто ці сидіння практично неможливо. У такому разі вам запропонують універсальні чохли. І чесно кажучи, на буси універсальні чохли продаються частіше, ніж модельні.

Як бачите, в точному підборі авточохлів важливі всі деталі схем і конфігурацій сидінь.

Чохли на пасажирські буси

Салон пасажирського мікроавтобуса

Пасажирські буси зазвичай йдуть на 8-9 місць. При підборі чохлів, крім стандартної інформації менеджер уточнюватиме ще деякі дані. Обов’язково - оригінальний пасажир чи ні. Звірить кількість місць, в якій послідовності вони йдуть, "рідні" сидіння або з іншої машини. До речі, вони можуть бути з цієї ж моделі, але попереднього покоління. Плюс, всю вище озвучену інформацію про підголовники, підлокітники, конфігурацію сидінь. Всі ці параметри важливі і їх необхідно знати. Також можуть знадобитися фотографії салону. 

Авточохли на мінівени

Салон мінівена

Мінівени в основному йдуть в оригінальній комплектації. Але має значення для якого ринку версія авто. Від цього залежатиме схема сидінь, їх розміри та інші особливості. Менеджер завжди уточнює цю інформацію. Ну і не забуваємо про стандартні параметри авто - марку, модель, рік випуску і тип кузова. Наявність і особливості підголівників і підлокітників.

Мінівени мають, як правило, 3 ряда сидінь (7 місць). Але буває так, що третім рядом не користуються, він ховається або знімається. Тому необхідно вирішити чи потрібні чохли на усі сидіння. Якщо ні, то можна не переплачувати, і взяти комплект на 5 місць. Але, для точного підбору модельних чохлів, все одно необхідно знати на яку к-ть місць розрахований автомобіль. До речі, в цю ж категорію, можна віднести семимісні позашляховики і універсали. Тут теж часто автовласники не користуються всіма місцями.

Виділимо основні характеристики автомобіля, які важливі при точному підборі :

 • Марка
 • Модель
 • Рік випуску
 • Тип кузова
 • Оригінальне авто або переобладнане
 • Кількість місць
 • Схема розміщення сидінь
 • Конфігурація сидінь
 • Наявність і тип підголівників і підлокітників

Купуйте авточохли на свої автомобілі в магазині Запчастини.RIA. 

Полюбляєте відео більше ніж статті? Дивіться відеоверсію

Сподіваюся, стаття вам сподобалося і інформація була корисною. Діліться статтею з друзями і підписуйтеся на email- розсилку від Запчастини.RIA.

З побажаннями гарної дороги, Запчастини.RIA