Что такое гидроудар авто и чем он опасен? Назад

Что такое гидроудар авто и чем он опасен?

Как распознать гидроудар и что делать когда двигатель заглох

Підозрюємо, що багато хто чув про термін "Гідроудар двигуна". У статті детально розповімо:

 • що це таке і які наслідки такого удару
 • як розпізнати гідроудар двигуна
 • для яких авто і типів двигуна гідроудар більш небезпечний

А також дамо рекомендації, про те як уникнути наслідків і захистити машину.

Гідроудар - це наслідки ситуації, коли вода через повітряний фільтр потрапляє в робочий мотор. Оскільки рідина на відміну від повітря практично не стискається, то навіть пару крапель приведуть до наростання тиску в циліндрі. В результаті: поршень упирається в цю пробку з рідини, а знизу на нього тисне шатун. Так і виникає гідравлічний удар, після якого двигун перестає працювати. Наслідки такого удару можуть бути різними, можна просто заглохнути, а можна потрапити на дорогий ремонт ДВЗ.

Причини гідроудару | В яких ситуаціях варто бути уважним

Особливо уважним необхідно бути в післязимовий період. Дорога після зими вся в ямах і вгадати глибину калюжі дуже складно. Якщо на великій швидкості влетіти в калюжу, то вода буквально під тиском потрапляє в повітряний фільтр, а звідти в камеру згоряння. Таж ситуація, коли калюжа занадто глибока, і вода сама затікає через повітряний фільтр. Таке частіше трапляється під час потопів, коли машина наполовину, а то й вище в воді.

Машини їдуть по затопленій дорозі

Також, причиною гідроудару може бути конденсат на стінках камери згоряння, масло із системи змащення, антифриз.

Необхідно якомога акуратніше перетинати водні перешкоди і стежити за технічним станом машини, робити планове ТО.

Як розпізнати гідроудар і що робити коли двигун заглох?

Якщо перетинаючи калюжу машина несподівано заглохла, то це:

 • гідравлічний удар - якщо почули характерний звук удару
 • або вода потрапила на електричні контакти

Що робити далі?

 1. У жодному разі не намагайтеся запустити ДВЗ, думаючи, що це залило електрику або просто за звичкою. Робити це категорично заборонено! Повторний запуску двигуна може серйозно погіршити ситуацію.
 2. Огляньте двигун - чи є відколи, пошкодження або інші дефекти.
 3. Зніміть корпус повітряного фільтра, огляньте фільтр - якщо вологий, то через нього пройшла вода, і ймовірно, що це був гідравлічний удар.
 4. Далі викрутити свічки запалювання з усіх циліндрів. Тому що складно визначити в якій саме з них потрапила вода. Знявши свічки запалювання, вода, що потрапила в циліндри, може вийти через ці отвори.
 5. Спробуйте прокрутити двигун за допомогою стартера з викрученими свічками. Якщо колінвал провертається, то частина води почне виходити із залитих циліндрів через отвори під свічки.
 6. Далі викликайте евакуатор на СТО - фахівці проведуть діагностику. У ситуації простіше: просушать циліндри і замінять повітряний фільтр. При більш серйозних наслідках гідроудару, можуть бути пошкодження блоку циліндрів, погнуті (або зламані) шатуни і так далі.

У повітряний фільтр потрапила вода

Важливо: Вода провокує корозію на металі. Якщо ДВЗ після гідроудару простоїть більше 2 тижнів, то відремонтувати його буде вже неможливо.

У дизельного мотора менша камера згоряння якщо порівнювати з бензиновим, а отже вище показники тиску. У 95% гідроудар дизельного ДВЗ закінчується капітальним ремонтом. З дизельного мотора дуже складно видалити воду. Тільки з використанням спеціального обладнання.

Гідроудар або затопило електрику? Як розпізнати?

У більшості випадків, а саме в 90% машина глухне не через гідроудар. Виною тому датчики або проводка. Наприклад машина не заводиться, тому що в датчику положення коленвала вода, тоді на приборці буде помилка Check Engine.

Якщо під капотом не видно слідів від гідроудару (описані вище в статті), то через 5 хвилин спробуйте повторно завести мотор. У разі якщо вода потрапила на проводку або датчики, то цього часу буде достатньо, щоб деталі підсохли.

А на майбутнє, щоб не потрапляти в такі ситуації - рекомендуємо встановити захист двигуна. Він захистить від пробою під час їзди по поганих дорогах і бездоріжжю, а двигун і проводку від попадання води. У нас на сайті можна купити захист двигуна і КПП від перевірених брендів: Кольчуга, Титан, Авторістрій, Полігон-Авто. Вказуйте параметри машини і дивіться підходящі варіанти.

Купити захист двигуна (вкажіть параметри авто: марку, модель, рік випуску, кузов)

При гідроударі найчастіше вода потрапляє через повітропровід. Тому якщо часто їздите по болотах і калюжах, то встановіть захист двигуна і КПП. Це корисна штука для наших доріг.

Ну і не забувайте, що перед калюжею краще пригальмовувати. А великі калюжі перетинати на швидкості не вище 10 км/год.

Сподіваємось, що інформація була для вас корисною.  Діліться статтею з друзями і підписуйтесь на email-розсилку від Запчастини.RIA.

З побажаннями гарної дороги, Запчастини.RIA